Sport.pl

Aktualności

Siódme miejsce w Halowych Mistrzostwach Warszawy

• autor: redlabel, 2011-12-14 22:40

W miniony weekend braliśmy udział w Halowych Mistrzostwach Warszawy organizowanych przez zaprzyjaźnioną drużynę Delty Warszawa. W silnie obsadzonych zawodach nasza drużyna zajęła 7 miejsce w 16 zespołowej stawce.

Wyniki turnieju oraz galeria zdjęć.

W ciągu dwóch dni 16 zespołów z całej Polski rywalizowało na pięknej hali OSiR Włochy Warszawa. W pierwszej fazie rozgrywek drużyny podzielone na cztery grupy po cztery zespoły rywalizowały o awans do fazy finałowej turnieju. Nasza drużyna w pierwszym spotkaniu zagrała z Ursusem Warszawa remisując 1-1 po bramce Norberta Szadkowskiego. Następnie musieliśmy uznać wyższość późniejszych zwycięzców turnieju drużyny OKS Olsztyn przegrywając spotkanie aż 0-5. Przed ostatnim meczem w grupie z niecierpliwością oglądaliśmy spotkanie OKSu z Ursusem Warszawa, gdyż wysokie zwycięstwo Olsztynian dawało nam jeszcze szansę na awans do ósemki turnieju. Olsztynianie wygrali 9-0 i nam pozostało tylko wygrać w ostatnim spotkaniu z drużyną BKS Lublin. Mecz z BKS Lublin zaczęliśmy bardzo skoncentrowani z pełna determinacją do osiągnięcia zwycięstwa, szybko obejmując prowadzenie. Po kilku minutach spotkania prowadziliśmy już 3-0 całkowicie kontrolując jego przebieg, niestety w końcówce trochę się rozluźniliśmy i Lublinianie strzelili nam dwie bramki doprowadzając do nerwowej końcówki. Na szczęście udało nam się korzystny wynik utrzymać do końca, wygrywając 3-2 awansowaliśmy do finałowej ósemki.

W kolejnej rundzie trafiliśmy do grupy z drużynami gospodarzy Delty W-wa, Unii W-wa oraz Karpat Lwów. Pierwsze spotkanie drugiej rundy rozpoczęło się dla nas znakomicie, po 3 minutach gry prowadziliśmy z gospodarzami turnieju 3-0 całkowicie neutralizując ich największe zalety. Niestety stracona bramka na 3-1 całkowicie sparaliżowała naszych zawodników i w ciągu kilku minut z wyniku 3-0 zrobiło się 3-5 dla Delty. Ambitna gra w końcówce meczu pozwoliła na zdobycie jeszcze tylko jednej bramki i to bardo dobre spotkanie zakończyło się zwycięstwem Delty 5-4. W takim układzie następne spotkanie było dla nas meczem ostatniej szansy, aby zachować szansę na awans do półfinału turnieju nie mogliśmy tego spotkanie przegrać. Niestety na początku spotkania drużyna Unii W-wa całkowicie obnażyła nasze luki w kryciu i szybko zdobyła 3 bramki. Po otrząśnięciu się z pierwszego szoku zaczęliśmy odrabiać straty doprowadzając do wyniku 2-3, niestety na wyrównanie w tym spotkaniu zabrakło trochę dokładności i zimnej krwi pod bramką rywali. W ostatnim meczu z drużyną Karpat Lwów całkowicie załamani przebiegiem rywalizacji zdecydowanie przegraliśmy 1-6, zajmując 4 miejsce w grupie.

W ostatnim meczu o 7 miejsce w turnieju pokazaliśmy, że drzemie w nas duży potencjał ogrywając zespół Rony Ełk 7-3 i ostatecznie zajęliśmy  7 miejsce w turnieju.

W turnieju wystąpiliśmy w składzie:

M.Michalak - P.Grymm, F.Włodarczyk (2 bramki), M.Banasiak, K.Andrysiak (1) - N.Błaszczyk (3), N.Szadkowski (7), N.Magdziarek (2), A.Jaroszewski (1), K.Muras (2)

Pełne wyniki turnieju oraz galeria zdjęć.