Sieradz

2013-08-31, 11:00

Czas spotkania: 80 min.

Warta Sieradz - Boruta Zgierz 3-0 (3-0)

Fatalnie rozpoczęliśmy rozgrywki sezonu 2013/14 przegrywając w Sieradzu z miejscową Wartą. Drużyna, która jest beniaminkiem w obecnym sezonie mimo, że ustępowała nam warunkami fizycznymi nie zamierzała łatwo oddać pola i bardzo ambitnie walczyła na całym boisku. W pierwszej połowie meczu prowadziliśmy grę, próbowaliśmy zawiązywać akcje w ataku pozycyjnym przez większość czasu przebywając na połowie przeciwnika, ale to Sieradzanie zdobyli bramki wykorzystując wszystkie sytuacje bramkowe jakie sobie stworzyli w tej części meczu. Już pierwszy rzut wolny z boku boiska przyniósł im prowadzenie, w 10 minucie nikt z naszych obrońców nie przeciął piłki wrzuconej w pole karne i wbiegający zawodnik gospodarzy strzałem głową skierował ją do naszej bramki. 10 minut później ponowna bierność naszych obrońców przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego spowodowała utratę drugiej bramki po kolejnym strzale głową zawodnika Warty. Trzecią bramkę również straciliśmy po uderzeniu głową, tym razem do zagranej z drugiej linii piłki za linię obrony dopadł napastnik Warty uprzedzając interwencję naszego obrońcy i zrobiło się 3-0. Niestety nasz atak pozycyjny nie przynosił żadnego efektu i na przerwę schodziliśmy z takim wynikiem.

Druga połowa w naszym wykonaniu była niestety jeszcze gorsza niż pierwsza, bezradne próby zmiany rezultatu nie przynosiły żadnych efektów, a jeszcze dość często nadziewaliśmy się na groźne kontry gospodarzy, którzy w tej części spotkania skupili się już głównie na obronie rezultatu z pierwszej połowy.

Jak najszybciej musimy zapomnieć o tym spotkaniu i skupić się na nadchodzących meczach, mając nadzieję na lepsze wyniki, gdyż chyba słabiej niż w tym spotkaniu to już nie można zagrać. Będąc w normalnej dyspozycji, przede wszystkim fizycznej, spokojnie byśmy sobie poradzili z drużyną Warty, lecz niestety w tym dniu nasz zespół był bardzo zaspany przez to bezradny w swoich poczynaniach.